Go to Top

Nowość w ofercie – lubryfikator 4GAS

Mało kto wie, co tak na prawdę znajduje się w butelce z oleistym płynem montowanej pod maską samochodu. Zawiera ona to, czego nie ma w sobie gaz, a co z punktu widzenia żywotności elementów silnika, jest niezbędne po zmianie rodzaju zasilania z benzyny na LPG.

Lubryfikator i lubryfikacja – kilka słów wyjaśnień
Lubryfikator dozuje płyn o specjalnie dobranym składzie, który ma za zadanie chronić zawory i gniazda przed wypaleniem podczas pracy na paliwie LPG / CNG. Stosuje się go jako środek przedłużający sprawność części, które podczas wykonywania pracy osiągają bardzo wysokie temperatury. Wiele nowoczesnych silników podczas zasilania gazem wymaga dodatkowej ochrony. Właściwie dozowany płyn poprawia chłodzenie, utrzymuje w czystości i smaruje górną części cylindrów. Po użyciu dodatku, na zaworze i gnieździe powstaje „poduszka” ochronna, dzięki której nie dochodzi do przyspieszonego zużycia gniazda zaworowego.

Lubryfikator 4gas – spełnienie oczekiwań profesjonalistów
W odpowiedzi na oczekiwania rynkowe, INTER CARS S.A. wprowadza do sieci sprzedaży zestaw lubryfikujący 4gas zapewniający doskonałą jakość produktu potwierdzoną certyfikatem ISO-9001 wydanym przez TUV. W porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami, system ten jest dużo tańszy, a pełni taką samą funkcję jak inne tego typu rozwiązania.

Lubryfikator 4gas może być instalowany we wszystkich pojazdach zasilanych LPG lub CNG: samochodach osobowych, ciężarowych, wózkach widłowych itp.. Zestaw zawiera wszystkie wymagane elementy oraz instrukcję umożliwiającą łatwą instalację. Jest także ekonomiczny w eksploatacji – napełnienie zbiornika 500ml płynu po właściwym wyregulowaniu dozownika zapewnia ochronę silnika przez ok. 5 000 km.

Lubryfikator 4gas ma charakter uniwersalny i dopasowany jest do specyficznych wymagań nowoczesnych silników, przez co może z powodzeniem zastąpić dotychczas stosowane systemy.

Korzyści płynące z stosowania płynów lubryfikujących:

 • smarują i oczyszczają nagrzane i wysuszone ściany zaworów, zapewniając utrzymanie normalnego poziomu chłodzenia gniazda zaworu
 • zmniejszają wypalanie gniazd zaworów
 • usuwają nagar znajdujący się w komorze spalania i zapobiegają osadzaniu się nowego
 • utrzymują niską emisję poziomu spalin (w szczególności CO)
 • zmniejszają zużycie elementów silnika
 • zapewniają lepszą ekonomikę zużycia paliwa

Indeks pod jakim dostępny jest lubryfikator 4GAS: LPG VSKIT

Płyny jakie możemy zastosować w Lubryfikatorze 4gas z oferty IC:

 • LPG VS 1L – PŁYN DO LUBRYFIKATORA 1L – ESGI
 • LPG VS 5L – PŁYN DO LUBRYFIKATORA pojemnik 5L – ESGI
 • LPG FV500ME – PŁYN DO LUBRYFIKATORA 0,5L – FLASHLUBE
 • LPG FV1LE – PŁYN DO LUBRYFIKATORA 1L – FLASHLUBE
 • LPG FV2.5LE – PŁYN DO LUBRYFIKATORA 2,5L – FLASHLUBE
 • LPG FV5LE – PŁYN DO LUBRYFIKATORA 5L – FLASHLUBE

Lubryfikacja w MOTOINTEGRATOR.PL

Pełna oferta lubryfikatorów oraz płynów do lubryfikacji wraz z możliwością zamówienia usługi montażu/wymiany lub serwisu tych produktów w warsztacie partnerskim dostępna jest w serwisie MOTOINTEGRATOR.PL