Go to Top

FAQ

1) Do czego służy serwis eHomologacje LPG

Serwis eHomologacje LPG powstał z myślą o warsztatach zrzeszonych w sieci montażowej Q-SERVICE Sp. z o.o. i służy do rejestrowania oraz wydawania wyciągów ze świadectwa homologacji  sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem dla instalacji LPG zamontowanej przez warsztat zrzeszony w sieci Q-SERVICE Sp. z o.o.

2) Jakie korzyści daje serwis eHomologacje LPG?

Główną korzyścią jest czas w jakim warsztat zrzeszony w sieci montażowej Q-SERVICE Sp. z o.o. może otrzymać wyciąg ze świadectwa homologacji i wydać go klientowi. W przypadku gdy warsztat posiada odpowiednie upoważnienia czas potrzebny na przygotowanie wyciągu nie powinien być dłuższy niż 2-4h w dniach roboczych (od pn. do pt. w godzinach 8:00 – 16:00).

3) Kto może mieć dostęp do serwisu eHomologacje LPG?

Serwis eHomologacje LPG jest przeznaczony dla warsztatów posiadających aktualny wpis na listę ITS w sieci montażowej firmy Q-SERVICE Sp. z o.o. Dostęp do serwisu może mieć każdy warsztat zrzeszony w tej sieci po spełnieniu odpowiednich warunków. Więcej na temat warunków w punkcie 4 niniejszego FAQ. 

4) Jakie warunki należy spełnić aby otrzymać dostęp do serwisu eHomologacje LPG?

Aby otrzymać dostęp do serwisu eHomologacje LPG należy:

  • posiadać wpis na listę ITS w sieci montażowej Q-SERVICE Sp. z o.o.
  • być aktywnym klientem Grupy Inter Cars (dokonywać zakupów produktów z grupy LPG w sieci sprzedaży Inter Cars S.A.)
  • zgłosić do Operatora systemu eHomologacje listę użytkowników (podając imię i nazwisko użytkownika, numer klienta w IC, telefon kontaktowy, adres emial)

6) Spełniam 2 pierwsze warunki opisane w p.4 FAQ. Chcę korzystać z serwisu eHomologacje LPG. Co muszę zrobić? Z kim należy się skontaktować?

Należy skontaktować się z Operatorem serwisu eHomologacje LPG i przekazać dane użytkowników którzy będą korzystali z systemu (podajemy imię i nazwisko, numer klienta w IC, telefon kontaktowy, poprawny adres email). Kontakt możliwy jest za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Kontakt z operatorem. Na podstawie przekazanych danych Operator utworzy konto dla użytkownika. Login oraz hasło do systemu zostanie przesłane na podany email dlatego ważne jest aby był on prawidłowy.

8) Kupuję systemy i części LPG w sieci Inter Cars S.A., posiadam wpis na liście ITS w sieci montażowej Q-SERVICE Sp. z o.o., nie posiadam i nie chcę posiadać dostępu do serwisu eHomologacje LPG. Czy to oznacza że nie otrzymam wyciągu ze świadectwa homologacji do systemów LPG zakupionych w Inter Cars S.A.?

Aby otrzymać wyciąg ze świadectwa homologacji należy złożyć wniosek o wydanie tego dokumentu. Wniosek powinien zawierać wszystkie elementy homologowane użyte podczas montażu oraz muszą być to elementy uwzględnione w sposobie homologacji nr PL*0040*00/G. Od 1 maja 2014 roku wnioski o wydanie wyciągu ze świadectwa homologacji przyjmowane są jedynie w systemie online (za pośrednictwem systemu eHomologacje LPG dostępnego pod adresem: http://instalacje.intercars.com.pl/ehomologacje). W związku z tym każdy zakład ubiegający się o wydanie wyciągu ze świadectwa homologacji obowiązany jest do składania wniosków tą drogą.