Go to Top

DEFA WarmUp – opis szczegółowy

DEFA WarmUp jest postojowym ogrzewaniem samochodów zasilanym prądem zmiennym z sieci 230V. W sposób wygodny, bezpieczny i wydajny system ten sprawia, że kierowcy jest ciepło, jest zadowolony, a jego samochód – przyjazny dla środowiska. Te dwa czynniki pomogły nam zostać liderem na rynku światowym. System Grzewczy DEFA WarmUp to prosty i przyjazny dla użytkownika system, który działa przy pomocy urządzenia sterującego. Przyciskając kilka guzików kierowca sprawia, że samochód łatwo się uruchamia, wnętrze pojazdu ma odpowiednią temperaturę, a akumulator jest w pełni naładowany przez całą zimę. Modułowa budowa układu umożliwia dostosowanie konfiguracji ogrzewania do danego modelu samochodu i potrzeb konkretnego klienta.

Moduły systemu ogrzewania postojowego DEFA.

Grzałka silnika (SafeStart) - dostępna do ponad 3000 typów silników

DEFA-WarmUp-grzalka-silnika-SafeStartOgrzewanie silnikowe DEFA ułatwia uruchomienie silnika i znacznie zmniejsza emisję szkodliwych spalin poprzez proces wstępnego ogrzewania. Uruchomienie ciepłego silnika wpływa również na wyższą wydajność i mniejsza zużycie paliwa. Jak pokazują testy przeprowadzone przez organizacje takie, jak Teknologisk Institutt(TI) w Oslo, VTT w Finlandii i Svenska Bilprovning, zużycie paliwa jest mniejsze o 0.1 – 0.5 l w porównaniu z uruchomieniem zimnego silnika. W zależności od tego, jak często silnik jest uruchamiany „na zimno”, każdy kierowca może zredukować emisję spalin o 60-80% na pierwszych 4 km.

Cel stosowania: ułatwia rozruch, oszczędza silnik, paliwo i redukuje zanieczyszczenie środowiska.

Ogrzewacz wnętrza (Termini™ / Termina)

DEFA-WarmUp-ogrzewacz-wnetrza-Termini-terminaOgrzewanie wewnętrzne DEFA jest zaprojektowane specjalnie do użycia w samochodach i posiada bezpieczniki, które chronią przed przegrzaniem lub pożarem. Nowa technologia zastosowana w elemencie grzewczym, z samoregulującą się mocą wyjściową zależną od temperatury otoczenia, przy niskich temperaturach zapewnia wysoką moc, której zużycie stopniowo maleje wraz ze wzrostem temperatury wnętrza samochodu. Naszym celem było stworzenie niewielkich grzejników wewnętrznych, które niezauważalnie komponują się z wnętrzem samochodu. Użycie osobnych wsporników ułatwia instalację ogrzewania wewnętrznego.

Cel stosowania: zapewnia komfortową temperaturę wnętrza pojazdu, usuwa śnieg i lód z szyb.

Ładowarka akumulatora (MultiCharger)

DEFA-WarmUp-ladowarka-akumulatora-multichargerProstownik akumulatora DEFA działa, gdy system jest podłączony do źródła sieci zasilającej o napięciu 230 V. Elektroniczne sterowanie charakterystyki ładowania wraz z zaawansowaną elektroniką zapobiega przeładowaniu, które może uszkodzić akumulator. Kiedy akumulator jest w pełni naładowany, prostownik ustawia się w stan doładowania. Prostownik ma właściwości wyrównujące temperaturę, dzięki czemu akumulator jest prawidłowo naładowany niezależnie od temperatury. Prostownik ma wbudowany przekaźnik, który steruje zasilaniem doprowadzanym do ogrzewania silnika i ogrzewania wewnętrznego. Za tę funkcję odpowiada urządzenie sterujące. Nasza nowa technologia przełączania trybu pozwoliła nam stworzyć lekkie i niewielkich rozmiarów prostowniki akumulatora, co znacznie ułatwia instalację. Prostownik akumulatora jest lekki, a to znaczy, że można go przypiąć do nadwozia.

Dostępne są 3 wersje ładowarek DEFA: 1203 (12V / 3A, kod producenta: 450009), 1204 (12V / 4A, kod producenta: 450020) oraz 1210 (12V / 10A, kod producenta: 450011)

DEFA-WarmUp-ladowarka-akumulatora-multicharger-1204-1 DEFA-WarmUp-ladowarka-akumulatora-multicharger-1204-2 DEFA-WarmUp-ladowarka-akumulatora-multicharger-1210-2 DEFA-WarmUp-ladowarka-akumulatora-multicharger-1210-1

Cel stosowania: utrzymuje akumulator w stanie pełnej sprawności, nawet w czasie silnych mrozów.

Sterownik czasowy (SmartStart™ / Futura)

Urządzenie sterujące DEFA to „serce” systemu grzewczego DEFA. Jest programowalne, użytkownik ma do wyboru trzy ręcznie ustawiane czasy ogrzewania lub obsługę automatyczną. Niewielkie rozmiary urządzenia sterującego umożliwiają przymocowanie go do praktycznie każdego rodzaju tablicy rozdzielczej. Można je również przymocować do osłony przeciwsłonecznej, gdzie będzie prawie całkowicie niezauważalne. Specjalnie zaprojektowana mata sprawia, że łączenie przewodów elektrycznych jest bardzo proste i zabezpieczone przed skutkami niewłaściwej obsługi.

Przy ustawionej obsłudze automatycznej system mierzy panującą na zewnątrz temperaturę i decyduje o optymalnym czasie ogrzewania wstępnego. Urządzenie sterujące pokazuje również napięcie ładowania akumulatora, temperaturę panującą na zewnątrz oraz ma wbudowane ostrzeganie przed temperaturą około 0 stopni.

Dostępne są 2 wersje sterowników: zdalny (przenośny) pilot zwany SmartStart™ oraz sterownik stacjonarny montowany w kabinie pojazdu  – Futura.

DEFA-WarmUp-sterownik-Futura DEFA-WarmUp-sterownik-SmartStart

Cel stosowania: uruchamia ogrzewanie wtedy, gdy jest to potrzebne, oszczędzając energię elektryczną.

Gniazdo zasilające Mini Plug / przewody przyłączeniowe / przedłużające

Mini Plug DEFA to pierwsze opatentowane gniazdo wtykowe zaprojektowane w sposób umożliwiający niezauważalne umocowanie go na nadwoziu lub wsporniku samochodowym. Gniazdo wtykowe Mini Plug jest mocowane od strony zewnętrznej, aby w ten sposób zapobiec zniszczeniu przewodów, które mogłoby nastąpić przy montowaniu przez blachę nadwozia.

Główne komponenty systemu DEFA WarmUp dają się łatwo połączyć za pomocą przewodów przedłużających DEFA. System umożliwia bezpieczne i niezawodne łączenie komponentów. Kształt gniazda zapobiega nieprawidłowemu podłączeniu.

W ofercie znajdują się przewody o rożnej długości oraz przeznaczeniu. Wystepują pojedynczo oraz w zestawach. Pełna oferta przewodów przyłaczeniowych oraz przedłużających dostępna jest w MOTOINTEGRATOR.PL

DEFA-WarmUp-zestaw-przewodow-zasilajacych-ConnectionKitDEFA-WarmUp-przewod-zasilajacy-EcoPlugDEFA-WarmUp-przewod-zasilajacy-MiniPlug-EcoPlugDEFA-WarmUp-przewod-zasilajacy-MiniPlugDEFA-WarmUp-przewod-wewnetrzny

Cel stosowania: zapewnia bezpieczne połączenie systemu ogrzewania z siecią energetyczną 230V.

Modułowa budowa systemu ogrzewania postojowego DEFA

Wszystkie elementy systemu ogrzewania postojowego DEFA można swobodnie ze sobą konfigurować. Pełny system WarmUp zawiera w sobie ogrzewacz wnętrza, ładowarkę akumulatora, programator wraz ze wszystkimi niezbędnymi przewodami i elementami tj. czujnik temperatury i powinien zostać uzupełniony jedynie grzałką odpowiednią do danego silnika. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć pojazd wyłącznie w grzałkę silnika, grzałkę silnika i ładowarkę akumulatora lub tylko w grzałkę silnika i ogrzewacz wnętrza – wszystko zależnie od oczekiwań użytkownika. Pamiętać należy że system można rozbudować o kolejne opcje w trakcie eksploatacji.

Przykładowe konfiguracje:

  • podgrzewanie silnika,
  • podgrzewanie wnętrza pojazdu,
  • podgrzewanie silnika i wnętrza pojazdu,
  • podgrzewanie silnika, wnętrza pojazdu, doładowanie akumulatora i sterowanie elektroniczne za pomocą programatora bądź pilota.

Zastosowanie systemu ogrzewania postojowego DEFA

Zastosowanie niezależnego ogrzewania postojowego DEFA nie ogranicza się wyłącznie do samochodów osobowych. Ogólnie ofertę DEFA podzielić można następująco:

  • Samochody osobowe
  • Samochody dostawcze
  • Samochody ciężarowe
  • Autobusy
  • Ciągniki rolnicze
  • Maszyny specjalistyczne

Elastyczność działania firmy DEFA gwarantuje możliwość zaprojektowania i wykonania grzałek na indywidualne zamówienie. Bardzo często zdarza się, że problemem niskich temperatur to nie tylko rozruch silnika, ale przede wszystkim sprawne działanie niezależnego układu hydraulicznego. Dotyczy to szczególnie pojazdów specjalistycznych takich jak: wywrotki, autobusy, śmieciarki i inne, gdzie zbyt gęsty olej uniemożliwia wykonywanie regularnej pracy.
Firma Inter Cars S.A. wspólnie z DEFA potrafi przygotować rozwiązanie ogrzewania postojowego dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta.